تبادل لیستی چیست؟

تبادل لیستی یکی از شیوه های مورد استفاده توسط کانال های تلگرامی برای افزایش تعداد فالورها است.

مدیران کانال های تلگرامی به جهت افزایش اعضای کانال خود، نیازمند تبلیغات هستند که هزینه ای را به آنها تحمیل می کنند. ولی برای اینکه از این هزینه فرار کنند شیوه ای را ابداع کرده اند تا با حمایت از همدیگر، تعداد اعضای خود را افزایش دهند.

تبادل لیستی چطور کار می کند؟

در این شیوه یک نفر مسئولیت لیست را بر عهده می گیرد و در زمان خاصی اقدام به فراخوان برای لیست می دهد. کانال هایی که تمایل داشته باشند در لیست آن روز شرکت کنند اعلام آمادگی می کنند.

مسئول تبادل اقدام به تهیه لیستی از کانال ها می کند و شناسه هر کانال و عنوان آنها را درون لیست مرتب می کند و در ساعت مقرر به تمام مدیران کانال ها می دهد تا در کانال خود منتشر کنند.

در واقع یک لیست که حاوی تمام کانال ها است در تمام کانال ها به صورت همزمان منتشر می شود و هر کانال همزمان تبلیغ تمام کانال های دیگر را انجام داده است.

در این شیوه هیچ هزینه ای مبادله نمی شود ولی معایبی دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

کنترل تخلف ها

ممکن است کانال ها در درج و حذف لیست ها مرتکب تخلف شوند. لذا مدیر موظف است یک بار در هنگام درج لیست و یک بار در هنگام حذف کنترل کند که کانال ها تخلف نداشته باشند.

معایب تبادل لیستی

نیازمند یک مدیر

این شیوه نیازمند یک شخص است که هر روز باید زمان زیادی برای چیدمان لیست و نظارت بر اجرای صحیح و جریمه متخلفین صرف کند. در عوض مدیر تبادل می تواند تبلیغ کانال خود را در ابتدا و انتهای لیست به صورت ویژه درج کند.

نیازمند کنترل دقیق

مدام باید بررسی شود که کدام کانال ها تخلف داشته اند و از حضور در لیست های آینده محروم شوند. حتی برای این کنترل انواع ربات های مدیریتی ساخته شده اند.

زمانبر بودن برای مدیر و ادمین ها

در این شیوه زمان زیادی هم از مدیر لیست و هم ادمین کانال ها صرف می شود.

قوانین تبادل لیستی

حضور در تبادلات لیستی قوانین دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

  • اعلام به موقع تمایل حضور در لیست
  • قراردادن لیست در کانال در رأس ساعت مقرر و عدم حذف تا ساعت اتمام
  • عدم درج پست پس از لیست در کانال
  • و سایر قوانین مختص هر تبادل لیستی

راه حل جایگزین تبادل لیستی

راه حل جایگزین و ساده تر برای حضور در لیست های تبادل استفاده از ربات تبلیغاتی نیترومر است که با آن می توانید در لیست های تبادل شرکت کنید. با این تفاوت که هیچ زمانی از شما نخواهد گرفت و تمام فرآیند آن خودکار است.

تبادل لیستی نیترومر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *