تبلیغ کلیکی چیست؟

تبلیغ چیست؟

اجازه بدهید ابتدا در مورد واژه تبلیغ با هم صحبت کنیم.

تبلیغات یا Advertising مجموعه ای از فعالیت هایی است؛ که با هدف های گوناگون انجام می شود.

اولین بار تبلیغ که تا کنون کشف شده است به 2500 سال قبل از میلاد در مصر باستان بر میگردد. در مصر باستان سنگ نگاره هایی کشف شده است که نشان دهنده این قدمت هست. این سنگ نگاره ها درمورد تبلیغ حمام عمومی و فروشگاه هست. البته این سنگ نگاره مانند تبلیغات امروزی نیس بلکه به گونه ای اطلاع رسانی از طریق سنگ نگاره هاست.

تیلیغ کلیکی

حال بپردازیم به تبلیغات کلیکی.

بعد از افزایش اقبال عمومی به تبلیغات و پیشرفت تکنولوژی، روش های مختلف تبلیغات در فضا های حقیقی و مجازی به وجود آمد تا کاری کند که مخاطب آن تبلیغ برای هدفی که انجام دهنده دارد ترغیب شود.

یکی از این نوع از تبلیغات، تبلیغ کلیلی است؛ تبلیغ کلیلی یا pay-per-click Advertising (ppc) روشی است که شما به ازای هر کلیک برا روی تبلیغ هزینه پرداخت میکنید.

این روش یک نوع پشتیبانی از تبلیغات آنلاین و بازاریابی اینترنتی است که بر روی طیف گسترده ای از وب سایت ها، از جمله موتورهای جستجو، که در آن تبلیغ کننده گان فقط در صورت کلیک کاربر بر روی آگهی، هزینه پرداخت می کند. از این رو به آن، پرداخت به ازای هر کلیک می گویند.

این نوع تبلیغ یک روش مقرون به صرفه است که توجه مخاطب را به سایت و سوشال شما جلب می کند. در صورتی که سایر استراتژی های بازاریابی برای دریافت رتبه طبیعی به تدریج به سایت شما کمک می کند.

مزیت های تبلیغات کلیکی

مهم ترین مزیت های این نوع تبلیغ به صورت زیر است:

تبلیغات هدفمند: اولین و مهم ترین مزیت این تبلیغ هدف مند بودن آن است؛ تمام تنظیمات مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی خود را بر اساس اطلاعاتی که در مورد مخاطب دارید انجام می‌دهید. در این روش این اطمینان را دارید که تبلیغ شما به مخاطب هدف شما نمایش داده می‌شود.

هزینه پایین: در بسیاری از روش‌های تبلیغاتی شما هزینه زیادی را برای تبلیغات می‌پردازید درصورتی که ممکن است بازدهی پایینی نیز داشته باشد. اما در روش تبلیغات کلیکی شما در ازای هر کلیک هزینه پرداخت خواهید کرد.

استفاده از ابزارهای سنجش: تمام پلتفرم‌های ارائه دهنده تبلیغات کلیکی، ابزارهایی برای تحلیل و بررسی تبلیغ، میزان بازدید و کلیک و… ارائه می‌دهند. با استفاده از این ابزار می‌توانید تبلیغات کلیکی خود را تحلیل و مدیریت کنید.

سریع بودن: یکی از مزیت‌های عالی این روش تبلیغات سرعت بسیار بالای آن است. روش‌های سنتی و هزینه‌ای که بابت سئو می‌پردازید مدت‌ها زمان برده تا نتیجه را نشان دهد، اما این روش در همان لحظه نتیجه حاصل شده را نمایش می‌دهد.

معایب تبلیغ کلیکی

هر روشی از تبلیغات معایب هایی هم به همراه دارد که بیان آن برای روشن تر شدن مسیر موثر است.

نیازمند بهینه سازی و نظارت دائم: این کمپین ها برخلاف انجام فعالیت‌هایی مانند سئو نیازمند مدیریت و بررسی دائم هستند. در صورت نداشتن نظارت، سرمایه ای که در این زمینه صرف کرده‌اید هدر خواهد رفت.

صرف زمان برای انجام فعالیت‌ های تبلیغاتی: همان‌ طور که گفته شد پلتفرم‌ های مختلفی برای تحلیل و بررسی این نوع تبلیغات ارائه شده است. تحلیل و بررسی این پلتفرم‌ ها نیازمند صرف زمان است تا تأثیر مثبتی بر تبلیغ شما به جای بگذارد.

نیازمند دانش و تجربه: در صورت نداشتن تجربه و دانش کافی در این زمینه نه تنها بازدیدی برای شما حاصل نشده بلکه هزینه و سرمایه در نظر گرفته نیز به هدر می‌رود.

این تبلیغات صد درصد به فروش منجر نمی‌شود: هزینه‌ای که شما پرداخت می‌کنید برای هر کلیک کاربر بر روی بنر یا لینک تبلیغاتی شماست، اما هر کلیک منجر به خرید نمی‌شود. کاربر وارد وب سایت شما شده و در صورت رضایت خرید می‌کند.

چگونه میتوان این نوع تبلیغ را انجام داد؟

حال بعد از بررسی جزئیات، وقت آن است که سرویس های ارائه دهنده این نوع تبلیغ را در ایران بررسی کنیم.

در زیر تعدادی از سرویس های تبلیغ کلیکی را نام می بریم:

  • تبلیغات کلیکی ماهان سورف
  • تبلیغات کلیکی مدیا اَد
  • تبلیغات کلیکی صبا ویژن‌
  • تبلیغات کلیکی سنجاق
  • تبلیغات کلیکی تپسل
  • تبلیغات سایت کلیک اول
  • تبلیغات کلیکی پارت کلیک

و مهم ترین سرویس تبلیغ کلیکی به نام گوگل ادز

1 نظر ثبت شده برای “تبلیغ کلیکی چیست؟

  1. Pingback: بهترین روش تبلیغ در تلگرام با بازدهی بالا - مقالات - نیترومر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *