NOTCOIN چیست؟

تاریخچه نات کوین (NOTCOIN):

این کوین مبتنی‌ بر شبکه بلاک‌چین TON است که از اواسط نوامبر‌۲۰۲۳ ( آبان ۱۴۰۲) به‌عنوان بازی رایگان به صورت آزمایشی شروع به کار کرد و در طی تقریبا یک ماه بیش از ۶۵۰ هزار کاربر آن را تجربه کردند.

در ژانویه سال ۲۰۲۴ (دی ماه ۱۴۰۲) با عرضه نسخه عمومی نات کوین این موفقیت ادامه پیدا کردو این بازی به سرعت در بین کاربران تلگرام محبوبیت پیدا کرد که هم اکنون، نات کوین بیش از ۱۳ میلیون کاربر دارد که بیش از ۶.۷ تریلیون نات کوین استخراج کرده اند.

نات کوین (NOTCOIN) چیست؟

نات کوین یک بازی کلیکی در تلگرام است که به تازگی توسط پیام رسان تگرام عرضه شده است که بسیاری از افراد آن را شت کوین خطاب میکنند. با وجود اینکه اینکه زمان زیادی از عرضه این کوین توسط تلگرام نمی گذرد، اما توانسته خواهان زیادی را به خود جلب کند.

با وجود اینکه فعلا به عنوان بازی مطرح شده است، اما توانسته موفقیتی غیر قابل انکار داشته باشد، به طوری که هم اکنون موفق به جذب بیش از ۱۴ میلیون کاربر باشد.

نات کوین نات کوین یک میم کوین است؛ که مبتنی بر شبکه TON تلگرام شک گرفته است. به گفته تیم تان، نات کوین یک میم کوین جدید که در حال حاضر امکان به دست آوردن آن از طریق ربات تلگرام وجود دارد. به صورت که کاربران با ورود به ربات یا مینی اپلیکیشن تلگرامی و کلیک روی دکمه می توانند نات کوین دریافت کنند. اما نات کوین هنوز ارزش مادی ندارد و پلتفرم هایی همچون بایننس، هنوز آن لیست نکرده اند. در واقع این کوین فرضی، در حال حاضر فعلا فقط درون بازی و ربات تلگرامی است. هنوز امکان خرید و فروش آن مهیا نشده است.

به‌نظر می‌رسد که توسعه دهندگان TON و تلگرام، Notcoin را به‌عنوان ابزاری برای افزایش تعداد کاربران کیف‌پول تلگرام و آشنا‌کردن کاربران تلگرام با زیرساخت‌های TON به‌کار برده‌اند. همچنین، به‌نظر می‌رسد که توسعه‌دهندگان به‌دنبال جذب کاربران بیشتر به تلگرام پریمیوم ازطریق مکانیزم‌های پاداش بازی هستند.

یکی از عوامل اصلی سرعت زیاد رشد این بازی را میتوان ثبت نام سریع و تجربه بازی این بازی بلاک چین بیان کرد. که برا خلاف بسیاری از بازی های بلاگ چین دیگر کاربران تلگرام برای شروع بازی نیازی به ساخت حساب کاربری ندارند و تنها از طریق ربات تلگرام میتوانند اقدام کنند.

آیا نات کوین کلاه برداری است؟

در حال حاضر نمی توان نات کوین را یک پروژه کلاه برداری دانست؛ همچنین فرضیه هم با توجه به اپلیکشن تگرام ظاهرا اماکن پذیر نیست.

از جهتی دیگر این ماجرا روی دیگری هم میتواند داشته باشد، و آن این است که آیا وقت و زمانی که یک کاربر صرف به دست آوردن این کوین می کند ارزشش را دارد؟ اگر از منظر زمان به این مسئله نگاه کنیم متوجه این می شویم؛ که قطعا یک کوین به این صورت ارزش صرف و زمان و انرژی را ندارد و ممکن است هیچگاه به ارزشی که احتمال میدهیم نرسد یا اگر برسد مقدار خیلی جزئی باشد.

در این بین با افزایش محبوبیت نات کوین در ایران، وعده های دروغین و تبلیغات نادرست برای زیر مجموعه گیری و کسب سکه بیشتر رواج پیدا کرده است. امروزه برخی افراد برای ترغیب کاربران به عضویت در بازی نات کوین، فرصتی برای کسب پول هنگفت را میدهند که با واقعیت فاصله زیادی دارد.

آیا کسب در آمد از نات کوین امکان پذیر است؟

نات کوین به عنوان یک بازی توانسته در مدت کم رشد موفق به جذب تعداد زیادی از کاربران باشد. اما به احتمال نمیتوان انتظار زیادی از این کوین پر سر و صدا داشت تا بتوان از این طریق کسب در آمد به وقوع بپیوندد.

با در نظر گرفتن تمام این عوامل، می‌توان با قاطعیت گفت؛ که درگیرشدن با نات‌کوین فقط تا زمانی منطقی است که به‌ عنوان تجربه سرگرم‌ کننده و بدون سرمایه‌گذاری مالی باقی بماند. باوجود این، اگر فراتر از آن برود، سرمایه‌گذاری پرخطری محسوب می‌شود.

برای اطلاع از راه های کسب در آمد از طریق تلگرام پیشنهاد میکنیم؛ مقاله روش های کسب در آمد از تلگرام نگاهی بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *